HPV kodutest emakakaelavähi sõeluuringu esmastestina


Sõeluuring on terviseuuring, mis on mõeldud tervete, ilma kaebuste ja haigustunnusteta naiste uurimiseks, et ennetada emakakaelavähki.

Sel aastal pakutakse Teile võimalust valida, kas anda emakakaelavähi sõeluuringuks vajalik inimese papilloomiviiruse (HPV) proov kliinikus või teha ise kodutest HPV määramiseks. Valik kahe prooviandmisviisi vahel on vabatahtlik. Uuringus osalemine on TASUTA, ka juhul, kui Teil puudub hetkel ravikindlustus.

HPV kodutesti proovivõtukomplekti tellimiseks sisenege tellimiskeskkonda tuvastades end ID-kaardi,Mobiil-ID või Smart-IDga, sisestage oma telefoninumber, e-posti aadress ning valige sobiv postitusviis (Omniva tavapost, Omniva pakiautomaat või Smartposti pakiautomaat). Pärast tellimuse esitamist saadetakse Teie e-posti aadressile tellimuse kinnitus. Proovivõtukomplekt koos proovi võtmise juhiste, küsimustiku ja tagastusümbrikuga saabub Teieni valitud viisil 10 tööpäeva jooksul. Kodutesti tagastamine Teie valitud viisil on Teile tasuta.

Sõeluuringus osalemine annab Teile olulist teavet oma tervise kohta ja aitab ennetada emakakaelavähki. Positiivse testitulemuse korral võetakse Teiega personaalselt ühendust. Positiivne HPV test ei tähenda, et Teil on tekkinud rakkudes vähieelsed muutused või vähk, vaid seda, et Te vajate lisauuringuid. Kõik vajalikud lisauuringud on Teile samuti tasuta.

Eestis kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule naisi vanuses 30–65 aastat viieaastase intervalliga. Uuringu tulemusena saate teada, kas Teil esineb emakakaela papilloomiviiruse (HPV) nakkus. Papilloomiviirusega nakatudes võivad rakkudes tekkida muutused, millest võivad edasi areneda vähieelsed seisundid ning emakakaelavähk, mõjutamata enesetunnet. Sõeluuringus osalemine aitab võimalikud rakumuutused ja vähieelsed seisundid avastada varakult, mil need on ravitavad.

Lisainfo: Eesti Haigekassa kodulehelt https://www.soeluuring.ee ja klienditelefonilt 669 6630. Uuringu korraldaja kontakt: Tervise Arengu Instituut, e-post: hpvkodutest@tai.ee

Kui Teil ilmneb probleeme tellimiskeskkonda sisselogimisel, palume proovida kasutada teist veebilehitsejat.


SISENE ID-KAARDIGA
Sisenemiseks vajalik kaardilugeja ja kehtiv ID-kaartSISENE Mobiil-IDga
Sisenemiseks vajalik mobiil-id olemasolu
SISENE SMART-IDga
Sisenemiseks vajalik smart-id olemasolu